GMC43CG821J200NT
GMC43CG821J200NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC43CG821J200NT
LIXINC Part # GMC43CG821J200NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 820PF 200V C0G/NP0 1812
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC43CG821J200NT PCB Footprint and Symbol
GMC43CG821J200NT Specifications
Part Number:GMC43CG821J200NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :820 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1812 (4532 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :200V