GMC43Z5U564M50NT
GMC43Z5U564M50NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC43Z5U564M50NT
LIXINC Part # GMC43Z5U564M50NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 0.56UF 50V Z5U 1812
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC43Z5U564M50NT PCB Footprint and Symbol
GMC43Z5U564M50NT Specifications
Part Number:GMC43Z5U564M50NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.56 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :10°C ~ 85°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :Z5U
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :50V