GMC32CG472K100NT
GMC32CG472K100NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC32CG472K100NT
LIXINC Part # GMC32CG472K100NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC32CG472K100NT PCB Footprint and Symbol
GMC32CG472K100NT Specifications
Part Number:GMC32CG472K100NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :4700 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :100V