GMC45CG562J50NT
GMC45CG562J50NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC45CG562J50NT
LIXINC Part # GMC45CG562J50NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 5600PF 50V C0G/NP0 1825
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC45CG562J50NT PCB Footprint and Symbol
GMC45CG562J50NT Specifications
Part Number:GMC45CG562J50NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :5600 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1825 (4564 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V