GMC45X7R224K100NT
GMC45X7R224K100NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC45X7R224K100NT
LIXINC Part # GMC45X7R224K100NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 0.22UF 100V X7R 1825
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC45X7R224K100NT PCB Footprint and Symbol
GMC45X7R224K100NT Specifications
Part Number:GMC45X7R224K100NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.22 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :100V