GMC32CG333J200NT
GMC32CG333J200NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC32CG333J200NT
LIXINC Part # GMC32CG333J200NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 0.033UF 200V C0G 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC32CG333J200NT PCB Footprint and Symbol
GMC32CG333J200NT Specifications
Part Number:GMC32CG333J200NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.033 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1210 (3225 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :200V