GMC57X7R224J50NT
GMC57X7R224J50NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC57X7R224J50NT
LIXINC Part # GMC57X7R224J50NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 0.22UF 50V X7R 2225
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC57X7R224J50NT PCB Footprint and Symbol
GMC57X7R224J50NT Specifications
Part Number:GMC57X7R224J50NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.22 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V