GMC43CG183F50NT
GMC43CG183F50NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC43CG183F50NT
LIXINC Part # GMC43CG183F50NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 0.018UF 50V C0G/NP0 1812
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC43CG183F50NT PCB Footprint and Symbol
GMC43CG183F50NT Specifications
Part Number:GMC43CG183F50NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.018 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1812 (4532 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±1%
Voltage - Rated :50V