CHV2225N2K0102JXT
CHV2225N2K0102JXT
Enlarge
For Reference Only
Part Number CHV2225N2K0102JXT
LIXINC Part # CHV2225N2K0102JXT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 1000PF 2KV X7R 2225
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CHV2225N2K0102JXT PCB Footprint and Symbol
CHV2225N2K0102JXT Specifications
Part Number:CHV2225N2K0102JXT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :1000 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2225 (5763 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :2000V (2kV)