CHV2220N250274KXT
CHV2220N250274KXT
Enlarge
For Reference Only
Part Number CHV2220N250274KXT
LIXINC Part # CHV2220N250274KXT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 0.27UF 250V X7R 2220
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CHV2220N250274KXT PCB Footprint and Symbol
CHV2220N250274KXT Specifications
Part Number:CHV2220N250274KXT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.27 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2220 (5750 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :250V