CHV1812P1K0103KXT
CHV1812P1K0103KXT
Enlarge
For Reference Only
Part Number CHV1812P1K0103KXT
LIXINC Part # CHV1812P1K0103KXT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CHV1812P1K0103KXT PCB Footprint and Symbol
CHV1812P1K0103KXT Specifications
Part Number:CHV1812P1K0103KXT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :10000 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :1000V (1kV)