GMC57CG104J50NT
GMC57CG104J50NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC57CG104J50NT
LIXINC Part # GMC57CG104J50NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 2225
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC57CG104J50NT PCB Footprint and Symbol
GMC57CG104J50NT Specifications
Part Number:GMC57CG104J50NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.1 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2225 (5763 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V