GMC57CG473F50NT
GMC57CG473F50NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC57CG473F50NT
LIXINC Part # GMC57CG473F50NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 0.047UF 50V C0G/NP0 2225
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC57CG473F50NT PCB Footprint and Symbol
GMC57CG473F50NT Specifications
Part Number:GMC57CG473F50NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.047 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±1%
Voltage - Rated :50V