CC1210KKX5R8BB226
CC1210KKX5R8BB226
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC1210KKX5R8BB226
LIXINC Part # CC1210KKX5R8BB226
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 22UF 25V X5R 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC1210KKX5R8BB226 PCB Footprint and Symbol
CC1210KKX5R8BB226 Specifications
Part Number:CC1210KKX5R8BB226
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :22 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 85°C
Package / Case :1210 (3225 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X5R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :25V