CC1210MKX5R6BB107
CC1210MKX5R6BB107
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC1210MKX5R6BB107
LIXINC Part # CC1210MKX5R6BB107
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 100UF 10V X5R 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC1210MKX5R6BB107 PCB Footprint and Symbol
CC1210MKX5R6BB107 Specifications
Part Number:CC1210MKX5R6BB107
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :100 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 85°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X5R
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :10V