FSD85-22-L
FSD85-22-L
Enlarge
For Reference Only
Part Number FSD85-22-L
LIXINC Part # FSD85-22-L
Manufacturer Panduit Corporation
Category
Description CONN FERRULE DIN 4AWG YELLOW
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models FSD85-22-L PCB Footprint and Symbol
FSD85-22-L Specifications
Part Number:FSD85-22-L
Brand:Texas Instruments
Color :Yellow
Insulation :Insulated
Length - Overall :35.00mm
Length - Pin :22.00mm
Product Status :Active
Size :4 AWG (25.00mm²)