100R15X475KV4E
100R15X475KV4E
Enlarge
For Reference Only
Part Number 100R15X475KV4E
LIXINC Part # 100R15X475KV4E
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Category
Description CAP CER 4.7UF 10V X5R 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 100R15X475KV4E PCB Footprint and Symbol
100R15X475KV4E Specifications
Part Number:100R15X475KV4E
Brand:Texas Instruments
Applications :SMPS Filtering
Capacitance :4.7 µF
Failure Rate :-
Features :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 85°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X5R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :10V