6R3R15X226KV4E
6R3R15X226KV4E
Enlarge
For Reference Only
Part Number 6R3R15X226KV4E
LIXINC Part # 6R3R15X226KV4E
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Category
Description CAP CER 22UF 6.3V X5R 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 6R3R15X226KV4E PCB Footprint and Symbol
6R3R15X226KV4E Specifications
Part Number:6R3R15X226KV4E
Brand:Texas Instruments
Applications :SMPS Filtering
Capacitance :22 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 85°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Product Status :Discontinued at Digi-Key
Ratings :-
Temperature Coefficient :X5R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :6.3V