MC33077P
MC33077P
Enlarge
For Reference Only
Part Number MC33077P
LIXINC Part # MC33077P
Manufacturer onsemi
Category
Description IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8DIP
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MC33077P PCB Footprint and Symbol
MC33077P Specifications
Part Number:MC33077P
Brand:Texas Instruments
-3db Bandwidth :-
Amplifier Type :General Purpose
Current - Input Bias :280 nA
Current - Output / Channel :33 mA
Current - Supply :3.5mA
Gain Bandwidth Product :37 MHz
Mounting Type :Through Hole
Number of Circuits :2
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Output Type :-
Product Status :Obsolete
Slew Rate :11V/µs
Supplier Device Package :8-PDIP
Voltage - Input Offset :130 µV
Voltage - Supply Span (Max) :36 V
Voltage - Supply Span (Min) :5 V