CLC1007IST5MTR
CLC1007IST5MTR
Enlarge
For Reference Only
Part Number CLC1007IST5MTR
LIXINC Part # CLC1007IST5MTR
Manufacturer MaxLinear
Category
Description IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC TSOT5
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CLC1007IST5MTR PCB Footprint and Symbol
CLC1007IST5MTR Specifications
Part Number:CLC1007IST5MTR
Brand:Texas Instruments
-3db Bandwidth :85 MHz
Amplifier Type :Voltage Feedback
Current - Input Bias :1.3 µA
Current - Output / Channel :100 mA
Current - Supply :2.6mA
Gain Bandwidth Product :250 MHz
Mounting Type :Surface Mount
Number of Circuits :1
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C