MAX4285ESA+
MAX4285ESA+
Enlarge
For Reference Only
Part Number MAX4285ESA+
LIXINC Part # MAX4285ESA+
Manufacturer Analog Devices, Inc.
Category
Description IC BUFFER 1 CIRCUIT 8SOIC
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MAX4285ESA+ PCB Footprint and Symbol
MAX4285ESA+ Specifications
Part Number:MAX4285ESA+
Brand:Texas Instruments
-3db Bandwidth :250 MHz
Amplifier Type :Buffer, Voltage Feedback
Current - Input Bias :13 µA
Current - Output / Channel :106 mA
Current - Supply :23mA
Gain Bandwidth Product :-
Mounting Type :Surface Mount
Number of Circuits :1
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Output Type :-
Product Status :Obsolete
Slew Rate :385V/µs
Supplier Device Package :8-SOIC
Voltage - Input Offset :100 µV
Voltage - Supply Span (Max) :6.5 V
Voltage - Supply Span (Min) :2.85 V