501R18N101JF4T
501R18N101JF4T
Enlarge
For Reference Only
Part Number 501R18N101JF4T
LIXINC Part # 501R18N101JF4T
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Category
Description CAP CER 100PF 500V NP0 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 501R18N101JF4T PCB Footprint and Symbol
501R18N101JF4T Specifications
Part Number:501R18N101JF4T
Brand:Texas Instruments
Applications :Boardflex Sensitive
Capacitance :100 pF
Failure Rate :-
Features :Soft Termination, High Voltage
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :500V