202S43W102KF4E
202S43W102KF4E
Enlarge
For Reference Only
Part Number 202S43W102KF4E
LIXINC Part # 202S43W102KF4E
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Category
Description CAP CER 1000PF 2KV X7R 1812
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 202S43W102KF4E PCB Footprint and Symbol
202S43W102KF4E Specifications
Part Number:202S43W102KF4E
Brand:Texas Instruments
Applications :Boardflex Sensitive
Capacitance :1000 pF
Failure Rate :-
Features :Soft Termination, High Voltage
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1812 (4532 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :2000V (2kV)