302R29W471KFVE-****-SC
302R29W471KFVE-****-SC
Enlarge
For Reference Only
Part Number 302R29W471KFVE-****-SC
LIXINC Part # 302R29W471KFVE-****-SC
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Category
Description CAP CER 470PF 3KV X7R 1808
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 302R29W471KFVE-****-SC PCB Footprint and Symbol
302R29W471KFVE-****-SC Specifications
Brand:Texas Instruments
Applications :Safety, Boardflex Sensitive
Capacitance :470 pF
Failure Rate :-
Features :Soft Termination
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1808 (4520 Metric)
Product Status :Active
Ratings :X2, Y3
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :250VAC