500X07N2R2CV4T
500X07N2R2CV4T
Enlarge
For Reference Only
Part Number 500X07N2R2CV4T
LIXINC Part # 500X07N2R2CV4T
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Category
Description CAP CER 2.2PF 50V NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 500X07N2R2CV4T PCB Footprint and Symbol
500X07N2R2CV4T Specifications
Part Number:500X07N2R2CV4T
Brand:Texas Instruments
Applications :Bypass, Decoupling
Capacitance :2.2 pF
Failure Rate :-
Features :Low ESL (X2Y)
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.25pF
Voltage - Rated :50V