501H03W223KQ4
501H03W223KQ4
Enlarge
For Reference Only
Part Number 501H03W223KQ4
LIXINC Part # 501H03W223KQ4
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Category
Description CAP CER 0.022UF 500V X7R RADIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 501H03W223KQ4 PCB Footprint and Symbol
501H03W223KQ4 Specifications
Part Number:501H03W223KQ4
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.022 µF
Failure Rate :-
Features :High Voltage
Lead Style :Straight
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Thickness (Max) :-
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :500V