100X14X334MV4T
100X14X334MV4T
Enlarge
For Reference Only
Part Number 100X14X334MV4T
LIXINC Part # 100X14X334MV4T
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Category
Description CAP CER 0.33UF 10V X5R 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 100X14X334MV4T PCB Footprint and Symbol
100X14X334MV4T Specifications
Part Number:100X14X334MV4T
Brand:Texas Instruments
Applications :Bypass, Decoupling
Capacitance :0.33 µF
Failure Rate :-
Features :Low ESL (X2Y)
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 85°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Temperature Coefficient :X5R
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :10V