KHP500E226M555AT00
KHP500E226M555AT00
Enlarge
For Reference Only
Part Number KHP500E226M555AT00
LIXINC Part # KHP500E226M555AT00
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP CER 22UF 50V Y5U 2220
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models KHP500E226M555AT00 PCB Footprint and Symbol
KHP500E226M555AT00 Specifications
Part Number:KHP500E226M555AT00
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :22 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2220 (5750 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Temperature Coefficient :Y5U (E)
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :50V