3AX822K3
3AX822K3
Enlarge
For Reference Only
Part Number 3AX822K3
LIXINC Part # 3AX822K3
Manufacturer Semtech
Category
Description CAP CER 8200PF 3KV X7R NONSTND
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 3AX822K3 PCB Footprint and Symbol
3AX822K3 Specifications
Part Number:3AX822K3
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :8200 pF
Failure Rate :-
Features :High Voltage
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Nonstandard SMD
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :3000V (3kV)