UP025CH1R2D-B-BZ
UP025CH1R2D-B-BZ
Enlarge
For Reference Only
Part Number UP025CH1R2D-B-BZ
LIXINC Part # UP025CH1R2D-B-BZ
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 1.2PF 50V CH AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models UP025CH1R2D-B-BZ PCB Footprint and Symbol
UP025CH1R2D-B-BZ Specifications
Part Number:UP025CH1R2D-B-BZ
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :1.2 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :Straight
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-25°C ~ 85°C
Package / Case :Axial
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Temperature Coefficient :CH
Thickness (Max) :-
Tolerance :±0.5pF
Voltage - Rated :50V