250R14W105KV4T
250R14W105KV4T
Enlarge
For Reference Only
Part Number 250R14W105KV4T
LIXINC Part # 250R14W105KV4T
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Category
Description CAP CER 1UF 25V X7R 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 250R14W105KV4T PCB Footprint and Symbol
250R14W105KV4T Specifications
Part Number:250R14W105KV4T
Brand:Texas Instruments
Applications :SMPS Filtering
Capacitance :1 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :25V