EMK325F106ZHFT
EMK325F106ZHFT
Enlarge
For Reference Only
Part Number EMK325F106ZHFT
LIXINC Part # EMK325F106ZHFT
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 10UF 16V Y5V 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EMK325F106ZHFT PCB Footprint and Symbol
EMK325F106ZHFT Specifications
Part Number:EMK325F106ZHFT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :10 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-30°C ~ 85°C
Package / Case :1210 (3225 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Temperature Coefficient :Y5V (F)
Tolerance :-20%, +80%
Voltage - Rated :16V