LMK107F105ZAFT
LMK107F105ZAFT
Enlarge
For Reference Only
Part Number LMK107F105ZAFT
LIXINC Part # LMK107F105ZAFT
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 1UF 10V Y5V 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models LMK107F105ZAFT PCB Footprint and Symbol
LMK107F105ZAFT Specifications
Part Number:LMK107F105ZAFT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :1 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-30°C ~ 85°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Temperature Coefficient :Y5V (F)
Tolerance :-20%, +80%
Voltage - Rated :10V