500R07N6R8BV4T
500R07N6R8BV4T
Enlarge
For Reference Only
Part Number 500R07N6R8BV4T
LIXINC Part # 500R07N6R8BV4T
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Category
Description CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 500R07N6R8BV4T PCB Footprint and Symbol
500R07N6R8BV4T Specifications
Part Number:500R07N6R8BV4T
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :6.8 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :50V