TMK021CG6R3BK-W
TMK021CG6R3BK-W
Enlarge
For Reference Only
Part Number TMK021CG6R3BK-W
LIXINC Part # TMK021CG6R3BK-W
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 6.3PF 25V C0G/NP0 008004
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TMK021CG6R3BK-W PCB Footprint and Symbol
TMK021CG6R3BK-W Specifications
Part Number:TMK021CG6R3BK-W
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :6.3 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :008004 (0201 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :25V