GA0805A1R0BBBAT31G
GA0805A1R0BBBAT31G
Enlarge
For Reference Only
Part Number GA0805A1R0BBBAT31G
LIXINC Part # GA0805A1R0BBBAT31G
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CERAMIC CAPACITOR
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GA0805A1R0BBBAT31G PCB Footprint and Symbol
GA0805A1R0BBBAT31G Specifications
Part Number:GA0805A1R0BBBAT31G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :1 pF
Failure Rate :-
Features :Soft Termination, High Temperature
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :AEC-Q200
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :100V