GA0805A1R0BBAAT31G
GA0805A1R0BBAAT31G
Enlarge
For Reference Only
Part Number GA0805A1R0BBAAT31G
LIXINC Part # GA0805A1R0BBAAT31G
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GA0805A1R0BBAAT31G PCB Footprint and Symbol
GA0805A1R0BBAAT31G Specifications
Part Number:GA0805A1R0BBAAT31G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :1 pF
Failure Rate :-
Features :Soft Termination, High Temperature
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :50V