GA0805A5R6DEEAO34G
GA0805A5R6DEEAO34G
Enlarge
For Reference Only
Part Number GA0805A5R6DEEAO34G
LIXINC Part # GA0805A5R6DEEAO34G
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GA0805A5R6DEEAO34G PCB Footprint and Symbol
GA0805A5R6DEEAO34G Specifications
Part Number:GA0805A5R6DEEAO34G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :5.6 pF
Failure Rate :-
Features :Epoxy Mountable, High Temperature
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.5pF
Voltage - Rated :500V