GA0603A8R2BEAAI34G
GA0603A8R2BEAAI34G
Enlarge
For Reference Only
Part Number GA0603A8R2BEAAI34G
LIXINC Part # GA0603A8R2BEAAI34G
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CERAMIC CAPACITOR
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GA0603A8R2BEAAI34G PCB Footprint and Symbol
GA0603A8R2BEAAI34G Specifications
Part Number:GA0603A8R2BEAAI34G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :8.2 pF
Failure Rate :-
Features :Epoxy Mountable, High Temperature
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :AEC-Q200
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :50V