GA0805A6R8DXBAC31G
GA0805A6R8DXBAC31G
Enlarge
For Reference Only
Part Number GA0805A6R8DXBAC31G
LIXINC Part # GA0805A6R8DXBAC31G
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GA0805A6R8DXBAC31G PCB Footprint and Symbol
GA0805A6R8DXBAC31G Specifications
Part Number:GA0805A6R8DXBAC31G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :6.8 pF
Failure Rate :-
Features :High Temperature
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.5pF
Voltage - Rated :100V