GA0805A470KXCAC31G
GA0805A470KXCAC31G
Enlarge
For Reference Only
Part Number GA0805A470KXCAC31G
LIXINC Part # GA0805A470KXCAC31G
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GA0805A470KXCAC31G PCB Footprint and Symbol
GA0805A470KXCAC31G Specifications
Part Number:GA0805A470KXCAC31G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :47 pF
Failure Rate :-
Features :High Temperature
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :200V