C0603X5R100-474KNP-CT
C0603X5R100-474KNP-CT
Enlarge
For Reference Only
Part Number C0603X5R100-474KNP-CT
LIXINC Part # C0603X5R100-474KNP-CT
Manufacturer Venkel LTD
Category
Description CAP CER 0.47UF 10V X5R 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C0603X5R100-474KNP-CT PCB Footprint and Symbol
C0603X5R100-474KNP-CT Specifications
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 85°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X5R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :10V