C0603C0G500-681FNP-CT
C0603C0G500-681FNP-CT
Enlarge
For Reference Only
Part Number C0603C0G500-681FNP-CT
LIXINC Part # C0603C0G500-681FNP-CT
Manufacturer Venkel LTD
Category
Description CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C0603C0G500-681FNP-CT PCB Footprint and Symbol
C0603C0G500-681FNP-CT Specifications
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :-
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±1%
Voltage - Rated :50V