B25620B1108K323
B25620B1108K323
Enlarge
For Reference Only
Part Number B25620B1108K323
LIXINC Part # B25620B1108K323
Manufacturer EPCOS (TDK)
Category
Description CAP FILM 1000UF 10% 1.32KVDC RAD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models B25620B1108K323 PCB Footprint and Symbol
B25620B1108K323 Specifications
Part Number:B25620B1108K323
Brand:Texas Instruments
Applications :DC Link, DC Filtering
Capacitance :1000 µF
Dielectric Material :Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Features :-
Mounting Type :Chassis, Stud Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 75°C
Package / Case :Radial, Can
Product Status :Active
Ratings :-
Termination :Threaded, Female
Tolerance :±10%
Voltage Rating - AC :-
Voltage Rating - DC :1320V (1.32kV)