B32529C0183J289
B32529C0183J289
Enlarge
For Reference Only
Part Number B32529C0183J289
LIXINC Part # B32529C0183J289
Manufacturer EPCOS (TDK)
Category
Description CAP FILM 0.018UF 5% 63VDC RADIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models B32529C0183J289 PCB Footprint and Symbol
B32529C0183J289 Specifications
Part Number:B32529C0183J289
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :0.018 µF
Dielectric Material :Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial
Product Status :Active
Ratings :-
Size / Dimension :-
Termination :PC Pins
Tolerance :±5%
Voltage Rating - AC :40V
Voltage Rating - DC :63V