B32529C0224K289
B32529C0224K289
Enlarge
For Reference Only
Part Number B32529C0224K289
LIXINC Part # B32529C0224K289
Manufacturer EPCOS (TDK)
Category
Description CAP FILM 0.22UF 10% 63VDC RADIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models B32529C0224K289 PCB Footprint and Symbol
B32529C0224K289 Specifications
Part Number:B32529C0224K289
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :0.22 µF
Dielectric Material :Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Features :-
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Termination :PC Pins
Tolerance :±10%
Voltage Rating - AC :40V
Voltage Rating - DC :63V