FKP2J003301D00HSSD
FKP2J003301D00HSSD
Enlarge
For Reference Only
Part Number FKP2J003301D00HSSD
LIXINC Part # FKP2J003301D00HSSD
Manufacturer WIMA
Category
Description CAP FILM 330PF 2.5% 630VDC RAD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models FKP2J003301D00HSSD PCB Footprint and Symbol
FKP2J003301D00HSSD Specifications
Part Number:FKP2J003301D00HSSD
Brand:Texas Instruments
Applications :High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Capacitance :330 pF
Dielectric Material :Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Features :-
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 100°C
Package / Case :Radial
Product Status :Active
Ratings :-
Termination :PC Pins
Tolerance :±2.5%
Voltage Rating - AC :250V
Voltage Rating - DC :630V