MABA035270KJL
MABA035270KJL
Enlarge
For Reference Only
Part Number MABA035270KJL
LIXINC Part # MABA035270KJL
Manufacturer Nichicon
Category
Description FILM CAP BOXED RADIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MABA035270KJL PCB Footprint and Symbol
MABA035270KJL Specifications
Part Number:MABA035270KJL
Brand:Texas Instruments
Applications :Motor Run
Capacitance :27 µF
Dielectric Material :Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Features :-
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-40°C ~ 100°C
Package / Case :Radial
Product Status :Active
Ratings :-
Termination :PC Pins
Tolerance :±10%
Voltage Rating - AC :250V
Voltage Rating - DC :500V