CMPX154K27AL100B-13X14X8
CMPX154K27AL100B-13X14X8
Enlarge
For Reference Only
Part Number CMPX154K27AL100B-13X14X8
LIXINC Part # CMPX154K27AL100B-13X14X8
Manufacturer Trigon Components
Category
Description CMPX-X2 FILM CAP 0.15UF 10%
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CMPX154K27AL100B-13X14X8 PCB Footprint and Symbol
CMPX154K27AL100B-13X14X8 Specifications
Brand:Texas Instruments
Applications :EMI, RFI Suppression
Capacitance :0.15 µF
Dielectric Material :Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Features :-
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-40°C ~ 110°C
Package / Case :Radial
Product Status :Active
Ratings :X2
Termination :PC Pins
Tolerance :±10%
Voltage Rating - AC :275V