QYS1H154KTP
QYS1H154KTP
Enlarge
For Reference Only
Part Number QYS1H154KTP
LIXINC Part # QYS1H154KTP
Manufacturer Nichicon
Category
Description CAP FILM 0.15UF 10% 50VDC RADIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models QYS1H154KTP PCB Footprint and Symbol
QYS1H154KTP Specifications
Part Number:QYS1H154KTP
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.15 µF
Dielectric Material :Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Features :-
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Package / Case :Radial
Product Status :Active
Ratings :-
Termination :PC Pins
Tolerance :±10%
Voltage Rating - AC :-
Voltage Rating - DC :50V